Kvalitní dům

   spokojený život

 

 


 

 



Vyberte si zděný dům, nebo dřevostavbu...

     

 

 

Подробнее на сайте: https://newsplain.ruhttps://unonews.ruhttps://hundrednews.ru https://mirrornews.ru https://bundlenews.ru https://newscatch.ruhttps://allnightnews.ruGo to top of pagehttps://dashnews.ruhttps://foremostnews.ru
https://newsfire.ruhttps://newsdone.ruhttps://newsentire.ru https://newsdeliver.ruhttps://stacknews.ru
https://principalnews.ru

Pasivní domy

Hledáte-li kombinaci vysoce komfortního bydlení, pohodlí a příjemného prostředí s nízkými náklady na provoz, tak je právě pasivní dům pro Vás vhodným řešením. Hlavní charakteristikou pasivních domů je minimální spotřeba energie. Princip je to jednoduchý.
 

Charakteristika pasivních domů

U pasivních domů se nevyužívá žádného technicky náročného zařízení, ale snížení tepelných ztrát se zajišťuje prostřednictvím důkladné izolace, která v místnostech dokáže udržet příjemné teploty během celého roku. Pasivní domy lze postavit téměř za shodné náklady jako klasické novostavby, ale na rozdíl od nich můžete v budoucnosti uspořit až 90% nákladů na vytápění. Pasivní domy nejen šetří náklady na provoz, ale současně jsou schopny poskytnout dokonalé místo pro Váš domov.
Pasivní domy jsou trendem moderní architektury. Jejich vizí je přitom ekologičnost a úspora energie spojená s minimalizací nákladů za vytápění.
Pasivní domy jsou náročné na přesné dodržování technologických postupů a specifické jsou způsobem řešení detailů stavby.
 

Pasivní domy mohou být zděné i dřevostavby

Stejně jako u běžných domů si můžete zvolit pasivní dům ve zděném i dřevěném provedení.
Zděná stavba - preferujeme systémy sendvičová konstrukce (úzká nosná stěna + zateplovací systém)
 

Specifika pasivních domů

Pasivní domy jsou projektovány tak, aby byla zajištěna dokonalá neprůvzdušnost a dostatečná tepelná izolace. Z domu tak zbytečně neuniká energie, kterou pasivní dům využívá.
 

1) Zateplení pasivního domu

Jednou z podmínek pasivního domu je opatřením dostatečné vrstvy tepelné izolace. Aby nevznikaly tepelné mosty, je nutné u domu zateplit nejen stěny, ale také podlahu a střechu.
 

2) Okna, dveře

U pasivních domů je nutností sestavit návrh rozměrů a umístění oken, aby byla udržena tepelná stabilita v létě i zimě.
Neprůvzdušnou obálku pomáhají zajistit také kvalitní okna a dveře. Na jejich výběru velice záleží, mohou totiž znatelně ovlivnit tepelné ztráty.
Při jejich výběru je proto vhodné vsadit na známé a prověřené firmy, které se Vám za montáž bez tepelných ztrát zaručí.
Na kvalitní montáži u pasivních domů velmi záleží. U předsazené montáže se eliminují tepelné mosty a používají se přitom těsnící pásky.
 

3) Topení v pasivním domě

Na správném chodu pasivního domu se podílí také koncepce vytápění s rekuperační jednotkou. Pasivní domy jsou dobře zateplené, náklady za topení jsou proto minimální. O regulaci teploty v domě se postará rekuperační jednotka. Zajišťuje větrání, topení i případné chlazení v létě.
Rekuperace sama netopí, pouze vrací část vyprodukovaného tepla zpět do domu. Dochází tak k efektivnímu využití energie, která by jindy byla znehodnocena při větrání.

Rekuperační jednotka funguje na principu tepelného čerpadla vzduch/vzduch a dá se skombinovat s různými druhy vytápěcích systémů. Možnosti jsou například:

  1. Aktivní rekuperační jednotka s elektrickým dohříváním
  2. Pasivní rekuperační jednotka s tepelným čerpadlem vzduch/voda s návazností na teplovodní rozvody – podlahové konvektory

Rekuperační jednotka umožňuje pomocí vzduchotechniky regulaci teploty a zajišťuje i nepřetržité větrání v domě.
Jako doplňkový zdroj vytápění je vhodná zejména elektřina, fotovoltaické systémy, tepelné čerpadlo, solár, atd.
 

4) Kompaktní obálku může znatelně ovlivnit přístup realizační firmy

Pasivní domy jsou založeny především na preciznosti provedení jednotlivých detailů.


Partneři



 Logo Nilan Logo CPD Logo Kalksandstein